9 września 2017

UCZESTNICZYLIŚMY W XVII DNIU MINISTRANTA

W sobotę, 09 września 2017 r. 20 ministrantów z naszej parafii wraz z ks. Tomaszem uczestniczyło w XVII Diecezjalnym Dniu Ministranta, który odbył się w Bazylice Katedralnej w Kielcach.

Spotkanie rozpoczęło się od  Eucharystii, której przewodniczył i homilię wygłosił biskup Marian Florczyk. Wraz z nim koncelebrowali przybyli księża.

W homilii biskup Florczyk zwrócił uwagę na to, kim jest i jaką rolę pełni ministrant we wspólnocie. Mówił: Bycie ministrantem to wielkie zobowiązanie. Drodzy Ministranci, chciałbym abyście zrozumieli, że będąc blisko ołtarza  jesteście blisko Boga. Tym samym przyjmujecie zobowiązanie jakiegoś stylu życia: pełnego powagi i mądrości. Życzył  ministrantom, by byli czujni na warcie przy Ołtarzu Jezusa Chrystusa.

W czasie Mszy św. udzielono  błogosławieństwa ministrantom pełniącym funkcję ceremoniarza w zgromadzeniu liturgicznym.

Po zakończeniu Eucharystii rozpoczęla się druga część spotkania na Placu św. Jana Pawła II.

Zostały wręczone puchary za rozgrywki w Ministrankiej Lidze Piłki Nożnej. Nasi ministrancji otrzymali puchar za III miejsce.

Ministranci mogli także korzystać z gier i zabaw. Mogli także zobaczyć pokaz Straży Pożarnej oraz Policji.

Kolejnym punktem był koncert polskiego rapera - TAU Piotra Kowalczyka. Wokalista podzielił się swoim świadectwem nwrócenia.

Spotkanie zakończyło się losowaniem nagród.

ZAPRASZMY DO GALERII

99 0.14802098274231