13 sierpnia 2017

XXXVI KIELECKA PIESZA PIELGRZYMKA - GRUPA BIAŁA

W sobotę, 5 sierpnia w Wiślicy Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczęłą się XXXVI KIELECKA PIESZA PIELGRZYKA  na Jasną Górę. Odbywała się ona pod hasłem: "Idzcie i głoście" - Z Maryją nieśmy światu Crystusa.

W niedzielę wczesnym rankiem wszystkie grupy wyruszyły na pątniczy szlak. Wśród nich była także grupa BIAŁA, którą tworzyły 3 dekanaty: bodzentyński, daleszycki i masłowski. Uczestniczyli w pielgrzymce także przedstawiciele naszej parafii wraz z ks. Tomaszem, który był przewodnikiem tej grupy.

Każdego dnia pątnicy uczestniczyli w Eucharystii oraz odmawiali modlitwy w grupach krocząć do tronu Czarnej Madonny. Pielgrzymi nieśli swoje intencje, ale także intencje tych, którzy o modlitwę prosili. Pamiętali także o Pielgrzymach Duchowych, którzy modlitwą i pamięcią towarzyszyli im podczas wędrówki.

Na Jasną Górę pielgrzymi dotarli 13 sierpnia. Zwieńczeniem rekolekcji w drodze była Eucharystia sprawowana przed szczytem jasnogórskim o godz. 19.30.

Poniżej publikujemy zdjęcia z pielgrzymowania.