8 kwietnia 2017

Uczestniczyliśmy w ŚDM w Kielcach

W sobotę, 8 kwietnia 2017 r. 12 osobowa grupa młodzieży z naszej parafii wraz z ks. Tomaszem i kl. Michałem wzięła udział w Światowym Dniu Młodzieży na szczeblu diecezjalnym, które odbywało się pod hasłem: "Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny".

Spotkanie odbyło się w Kielcach. Rozpoczęło się ono w  kościele św. Wojciecha. Tam uczestniczyliśmy w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego i konferencji wygłoszonej przez ks. dr. Miłosza Hołdę. Usłyszeliśmy też kilka świadectw młodych ludzi o tym, jak wielkie rzeczy Bóg uczynił w ich życiu. Wzięłiśmy także udział we wspólnej adoracji kopi Krzyża ŚDM.

Z kościoła św. Wojciecha przeszliśmy w procesji z Krzyżem i ikoną Matki Bożej do Bazyliki Katedralnej. Procesji przewodniczył Bp Jan Piotrowski.

Zwieńczeniem dnia była Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego.

Podczas homilii bp Piotrowski mówił między innymi o znaczeniu Niedzieli Palmowej i zbliżającego się Triduum Paschalnego. Nawiązał również do Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w Krakowie: wspomniał także jedną z uczestniczek tego wydarzenia – Helenkę Kmieć. – "Ona wstała z życiowej kanapy i pojechała do Boliwii aby tam pracować wśród dzieci. Była zaledwie dwa tygodnie. Zdążyła jedynie pastelowymi kolorami pokolorować przedszkole, gdzie miała spędzić więcej czasu. Brutalnie została zamordowana. Stała się błogosławionym, zerwanym kłosem – jak kiedyś Karolina Kózkówna, ta, która patronuje Ruchowi Czystych Serc" – wspominał. Na zakończenie życzył wszystkim bezpiecznych dróg życiowych. - "Życzę Wam Droga Młodzieży diecezji kieleckiej, Wam tu obecnym  i tym, którzy z różnych powodów nie są z nami, aby Wasze życiowe drogi były bezpieczne, pełne satysfakcji i  dojrzałych wyborów motywowanych Ewangelią. Pamiętajcie: Ewangelia to Jezus, a On sam jest drogą, prawdą i życiem" – zakończył biskup.

Po zakończeniu Eucharystii udaliśmy się do Skorzeszyc.

99 0.16719889640808