17 września 2016

Uczestniczyliśmy w XVI Dniu Ministranta

W sobotę, 17 września 2016 r. ministranci z naszej parafii pod przewodnictwem ks. Tomasza i kleryka Michała udali się do Archiopactwa Ojców Cystersów w Jędrzejowie, by uczestniczyć w XVI Diecezjalnym Dniu Ministranta. W tym roku spotkanie przeżywaliśmy pod hasłem: „Cud Eucharystii”, a patronował nam bł. Wincenty Kadłubek.

Ze Skorzeszyc wyjechaliśmy o ogdz. 7.45. W Jedrzejowie byliśmy ok godz. 9.00. Po rejestracji grupy każdy otrzymał film pt. "Cud Eucharystii" oraz słodką bułkę, a także kupon, który mógł upoważnić do odbioru ngrody, oczywiście po wylosowaniu.

Kilkanaście minut przed 10.00 miała miejsce konferencja skierowana do wszystkich ministrantów. Wygłosił ją ks. Andrzej Kaleta, wikariusz w Busku Zroju.

O godz. 10.00 rozpoczęła się Eyucharystia, której przewodniczył Pasterz Kościoła Kieleckiego Biskup Jan Piotrowski. Wraz z nim koncelebrowali kapłani przybyli wraz ze swoimi grupami.

Na początku Mszy św. wszystkich pozdrowił i przywitał ks. Mariusz Kałka - Diecezjalny Duszpasterz Służby Liturgicznej.

Homilię wygłosił bp Jan Piotrowski.

Po homilii miał miejsce obrzęd błogosławieństwa nowych Animatorów, pochodzących z różnych parafii naszej diecezji.

Po zakończeniu Mszy św. nastąpiło ogłoszenie wyników Piłkarskiej Ligi Ministrantów – wręczenie pucharów i dyplomów zwycięzcom Ligi Ministranckiej ufundowanych przez J. E. Ks. Bp Jana Piotrowskiego. Warto zaznaczyć, że nasi ministranci odebrali dziś dwa puchary za zajęcie II i III miejsca w rozgrywkach oraz otrzymali dwie piłki.

Swoje świadectwo skierował do ministrantów: „Under” – Paweł Przewoźny – raper, filmowiec, były ministrant. Zaśpiewał on także kilka piosenek.

W czasie całego spotkania ministranci mogli skorzystać z różnych rozrywek, które zostały specjalnie dla nich przygotowane. Co jakiś czas były rownież losowane nagrody. Niestety tym razem nie udało się nic zdobyć naszym ministrantom. Ale za rok będzie lepiej :)

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na lody.

PROGRAM SPOTKANIA:

08.30 – Przyjazd grup ministranckich –  zapisy w sekretariacie.
09.30 – Zawiązanie wspólnoty – przygotowanie do liturgii.
10.00 – Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. Podczas Eucharystii Ksiądz Biskup udzieli błogosławieństwa ministrantom pełniącym funkcję animatora w zgromadzeniu liturgicznym.
11.30 – Oficjalne ogłoszenie wyników Piłkarskiej Ligi Ministrantów – wręczenie pucharów i dyplomów zwycięzcom Ligi Ministranckiej ufundowanych przez J. E. Ks. Bp Jana Piotrowskiego.
12.00 – Anioł Pański.
12.15 – Świadectwo i Koncert: „Under– Paweł Przewoźny – raper, filmowiec, były ministrant.
14.00 –  Zakończenie spotkania i losowanie nagród dla wszystkich ministrantów obecnych na zjeździe.

Zobacz plakat

Zobacz: www.ministranci.diecezja.kielce.pl