27 kwietnia 2018

ORGANIZUJEMY PIELGRZYMKĘ DO MEDJUGORIE

W dniach od 28 kwietnia do 7 maja 2018 roku planujemy parafialną pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji. Poniżej podajemy program pielgrzymki. Zapisy  i informacje w zakrystii oraz pod nr tel. 500-350-073 (x. Tomasz). Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

PROGRAM PIELGRZYMKI:

ZAGRZEB - NIN - ZADAR - SPLIT - TROGIR - MEDJUGORJE
NEUM - DUBROVNIK - VEPRICE - PLITWICE - MARIJA BISTRICA

Termin:  28.04 – 07.05.2018

Dzień 1: Polska – Słowenia – sobota 28.04.2018

Spotkanie uczestników pielgrzymki na ustalonym parkingu o określonej godzinie (wcześnie rano) – do potwierdzenia na 7 dni przed datą wyjazdu. Dalej wyjazd w kierunku granicy polskiej. Przejazd przez Czechy i Austrię do Słowenii. Zakwaterowanie w hotelu w ok. Zagrzebia, obiadokolacja

Dzień 2: Zagrzeb – Nin – Zadar – niedziela 29.04.2018

Śniadanie. Krótka wizyta w Zagrzebiu, spacer po stolicy Chorwacji.Następnie przejazd do Ninu –zobaczymy starówkę na wyspie, którą otaczają pozostałości dawnych murów, wśród których są dwie bramy, prowadzące na dwa kamienne mosty łączące wyspę z lądem. Zobaczymy najcenniejszy zabytek Ninu - kościół Świętego Krzyża z IX w, który prawdopodobnie stanowił siedzibę biskupa Grgura.  Uważa się go za najmniejszą katedrę na świecie (obwód ok. 40 m). Dalej przejazd do Zadaru. Krótkie zwiedzanie - kościół św. Donata, katedra św. Anastazji. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie w ok. Zadaru, obiadokolacja

Dzień 3: Split – Trogir – poniedziałek 30.04.2018

Rano śniadanie, następnie zwiedzimy Split – miasto o bogatej historii z najbardziej znanym Pałacem Dioklecjana objętego patronatem UNESCO i będącego jednym z najlepiej zachowanych budowli rzymskich. Zobaczymy ratusz z XV wieku oraz katedrę. Dalej przejedziemy do opodal leżącego Trogiru, zwanego „Chorwacką Wenecją”, któremu niepowtarzalny charakter nadają gotyckie domy i renesansowe pałace z najbardziej charakterystyczną katedra św. Wawrzyńca. Przejazd na nocleg i obiadokolację.

Dzień 4: Medjugorje – wtorek 01.05.2018

Śniadanie. Przejazd do Bośni i Hercegowiny, do Medjugorje, miejsca objawień Matki Bożej - Królowej Pokoju, która w 1981 roku ukazała się sześciorgu dzieciom. Nawiedzimy cudowne miejsce objawień – Górę Podbrdo, kościół Św. Jakuba. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5/6: Medjugorje – środa 02.05.2018, czwartek 03.05.2018

Śniadanie. Czas na indywidualną modlitwę lub udział w nabożeństwach w Medjugorje. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7: Dubrovnik – piątek 04.05.2018

Po śniadaniu wyjedziemy do Dubrownika, zwanego „Perłą Adriatyku”. Miasto zostało uznane za zabytek światowego dziedzictwa kulturowego. Zwiedzimy klasztor Franciszkanów, Pałac Rektorów, klasztor Dominikanów, studnię Onufrio, Bramę Pile, ulicę Placa oraz baszty, twierdze i wieże zegarowe. Zobaczymy również największa atrakcję, mury obronne, którymi można obejść niemal całe miasto. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja.

Dzień 8: Odpoczynek nad morzem – sobota 05.05.2018

Śniadanie, wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9: Veprice, Plitvickie Jeziora – niedziela 06.05.2018

W godzinach wczesno rannych (możliwy suchy prowiant w zamian za śniadanie) wyjazd do Vepric, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes.). Następnie przejedziemy do Parku Narodowego w Plitwicach - jednego z największych i najstarszych w Chorwacji, wpisanego na listę światowego dziedzictwa naturalnego, chronionego przez UNESCO. W parku, na długości ponad 8 km znajduje się 16 turkusowych jezior położonych tarasowo i połączonych ze sobą niezliczoną ilością wodospadów. Spacer. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Marija Bistrica. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10: Marija Bistrica, Polska – poniedziałek 07.05.2018

Rano śniadanie, po nim zwiedzanie Narodowego Sanktuarium Chorwacji w Marija Bistrica, gdzie co roku na modlitwę przybywa ponad 800.000 pielgrzymów z całego świata. Nad miejscowością góruje Kościół Najświętszej Marii Panny. Msza Św. Następnie wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd do parafii w godzinach nocnych.

Cena: 2290 zł. / os.

(kalkulacja cenowa na grupę 46 osób)

ŚWIADCZENIA:

• PRZEJAZD KOMFORTOWYM AUTOKAREM – klimatyzacja, barek – płatny we własnym zakresie, dvd, wc, rozkładane fotele;
  • 9 NOCLEGÓW W HOTELACH **/*** i w pensjonacie w Medjugorje;
  • WYŻYWIENIE – 9 śniadań, 9 obiadokolacji;
  • UBEZPIECZENIE SIGNAL IDUNA: NNW (7 000 PLN) + KL (10 000 EUR); choroby przewlekłe;
  • OPIEKA DOŚWIADCZONEGO PILOTA;
  • PROGRAM W CZASIE PIELGRZYMKI;
  • PODATEK VAT.

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, wjazdów do miast,  taks klimatycznych,  kosztów związanych z realizacją programu, słuchawek, obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - łącznie ok. 90 EUR/osobę  – płatne u pilota w autokarze); napojów do obiadokolacji, dopłaty do pokoju 1-osobowego; świadczeń niewymienionych w ofercie; dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej.

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH ZABYTKÓW.

PROSIMY O ZABRANIE WAŻNEGO PASZPORTU !!!