28 października 2017

PIELGRZYMOWALIŚMY DO SANKTUARIÓW ZIEMI TARNOWSKIEJ

W sobotę, 28 października 58 grupa parafian wraz z ks. Tomaszem udała się na pielgrzymkę do Sanktuariów Ziemi Tarnowskiej.

Nawiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Odporyszowie, Bazylikę Mniejszą - Sanktuarium Nawiedzenia NMP w Tuchowie oraz Sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej. Odwiedziliśmy również rodzinną parafię ks. Tomasza.

Pierwszym punktem naszego pielgrzymowania był Odporyszów i Sanktuarium Matki Bożęj Zwycięskiej.

Na początku wysłuchaliśmy historii o Sankturium, Obrazie Matki Bożej, którą opowiedział nam ks. Prodoszcz.

Następnie każdy mógł na kolanach obejśćołtarz Matki Bożej. Później była sprawowana Eucharystia.

Z Odporyszowa przejechaliśmy do Tuchowa. Tam zwiedziliśmy Muzea Misyjne i Sanktuaryjne oraz podziwialiśmy ruchomą szopkę wykonaną przez O. Redemptorystów.

Następnie udaliśmy się do Bazyliki by wysłuchać historii tego miejsca.

Z Tuchowa skierowaliśmy się w kierunku Jodłowej.

W Jodłowej serdecznie nas przyjął ks. Proboszcz, który zaprowadził nas najpierw do dolnego kościoła, gdzie obejrzeliśmy film mówiócy o historii parafii i sanktuarium. Usłyszeliśmy kilka świadectw cudów wyproszonych w tym miejscu, min. związanych z narodzinami długo oczekiwanego potomstwa, osób chorych na raka.

Po filmie udaliśmy się do głównego kościoła, by uczestniczyć w odsłonięciu figury Dzieciątka Jezus oraz krótkiej modlitwie. Tam też mogliśmy zaopatrzeć się w pamiątki.

Sanktuarium w Jodłowej jest jedynym takim miejscem w Polsce, które nosi takie wezwanie.

Z Jodłowej pojechaliśmy do Smęgorzowa – rodzinnej miejscowości ks. Tomasza. Tam uczestniczyliśmy w modlitwie różańcowej oraz w Eucharystii. Pózniej ks. Proboszcz zaprosił nas na plebanię gdzie zostaliśmy podjęci przez rodzinę ks. Tomasza swojskim chlebem ze smalcem, bigosem i herbatą.
Około godz. 21.00 wróciliśmy do skorzeszyc.
W autokarze nie zabrakło modlitwy. Rozpoczęliśmy od śpiewu Godzinek i pieśni religijnych. W drodze powrotnej głośno i radośnie wyśpiewaliśmy prawie cały śpiewnik biesiadnych piosenek.