2 grudnia 2018

ZAPRASZAMY NA RORATY

Zapraszamy na Msze św. roratnie do naszego kościoła na godz. 17.00. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. Dzieci prosimy, aby przynosiły lampiony.

Adwentowe Roraty to Msza ku czci Matki Bożej. Biała, duża świeca przyozdobiona niebieską wstążką, zapalana tylko na Mszy roratniej, przypomina o Maryi czekającej na narodzenie swojego Syna Jezusa.

W naszej parafii Roraty będą się odbywać pod hasłem „Z DUCHEM TWOIM”.

W drugim roku poświęconym w Kościele Duchowi Świętemu materiały roratnie przybliżą uczestnikom spotkań adwentowych Trzecią Osobę Trójcy Przenajświętszej. Przez przykład postaci biblijnych dzieci będą poznawały Dary Ducha Świętego, a przez historie ludzi bardziej nam współczesnych – Jego owoce.